Zaklików: W środę projekcja filmu Ułaskawienie i spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Zaklików ponownie znalazł się na trasie projektu filmowego Polska Światłoczuła. To unikatowy projekt filmowy zainicjowany w 2011 roku przez reżyser Dorotę Kędzierzawską i operatora Arthura Reinharta mający na celu promocję kultury wyższej oraz włączanie w dyskusję o filmie i sztuce mieszkańców małych miejscowości pozbawionych kin. Tym razem w Zaklikowie w ramach światłoczułej trasy odbędzie się spotkanie z filmem “Ułaskawienie”. To już w tą środę. Mówi dyrektor Domu Kultury w Zakilkowie Anna Krzyżanowska.

To film, który w 2018r. na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył trzy złote lwy. Za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą statuetkę zdobyła Grażyna Błęcka-Kolska, za najlepszy scenariusz- Jan Jakub Kolski i za najlepsze kostiumy- Monika Onoszko. A film przedstawia historię o rodzicach żołnierza opowiadaną z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Wpisana w dramatyczne wydarzenia w powojennej Polsce. Film mówi o sile i odwadze rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna. Ale na projekcji filmu Ułaskawienie nie koniec. W Zaklikowie odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Projekcja filmu Ułaskawienie i spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim juz w tą środę o 18.30 w Domu Kultury w Zaklikowie. Wstęp wolny.

Marta Górecka