– Zakład Aktywności Zawodowej to dla niepełnosprawnych szansa na normalne życie – mówi Mariola Latawiec.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Dziewiętnaście niepełnosprawnych osób znalazło zatrudnienie w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Sandomierzu prowadzonym przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Uroczystego poświęcenia Zakładu dokonał biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który zwrócił uwagę, że dzięki temu zakładowi wykluczeni społecznie niepełnosprawni odzyskują poczucie godności.

W wydarzeniu wzięła też udział przedstawicielka rodzin pracowników ZAZ-u Mariola Latawiec, która podzieliła się z Radiem Leliwa swoimi refleksjami dotyczącymi życia osób niepełnosprawnych, potrzeb tworzenia zakładów aktywności zawodowej a także innych form wsparcia:

Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu prowadzony przez Caritas Diecezji Sandomierskiej mieści się w Sandomierzu przy ul. Trześniowskiej. Przy zakładzie powstały i rozpoczęły działalność pracownie: gastronomiczna i gospodarcza. Powstaną kolejne pracownie. Zatrudnienie w ZAZ-ie znajdzie kolejne jedenaście osób niepełnosprawnych. Więcej informacji można uzyskać w Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Joanna Sarwa