Zabrnie. Pasieka u Trutnia zaprasza. Gigantyczna pszczoła, wielki miś – ul i wiele więcej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Każdy kto odwiedzi to miejsce, w namacalny sposób pozna niesamowity świat pszczół, będzie mógł podglądnąć owady przy pracy, skosztuje różnych rodzajów miodu, a wcześniej zobaczy jak powstaje słodki przysmak. Od czterech lat  w Zabrniu, w Gminie Grębów działa Pasieka u Trutnia wraz z zagrodą edukacyjną.

W kameralnym, sielskim gospodarstwie pasiecznym są między innymi: dwumetrowa pszczoła oraz wielki drewniany miś – ul, jest miejsce na ognisko, budynek  z dużą salą do prowadzenia zajęć teoretycznych i warsztatowych.

Właściciel Pasieki u Trutnia Sylwester Młynarczyk twierdzi, że jest najszczęśliwszym emerytem na świecie.

Nazwa pasieki ma swoją genezę. – Truteń jest niedoceniany. Chcemy zmienić stereotypowe myślenie o trutniach. Bez trutni nie byłoby pszczół – podkreśla Sylwester Młynarczyk.

 

20 maja, w Światowy Dzień Pszczół, Pasieka u Trutnia zaprasza na dzień otwarty. Obowiązują zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Tego dnia odbędą się dwa spotkania. Pierwsze rozpocznie się o godzinie 12:00, a drugie o godzinie 15:00.

Więcej informacji na temat Pasieki u Trutnia można znaleźć na stronie www.pasiekautrutnia.pl lub facebook.com/PasiekauTrutnia

Zapisy na dzień otwarty:

694 329 508
692 475 540

Pasieka u Trutnia, Zabrnie 540, 39-410 Grębów