Wrzawy. Prezydent Andrzej Duda z wizytą na wałach przeciwpowodziowych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Wrzawy w gminie Gorzyce, gdzie oglądał jak przebiegają prace przy modernizacji 4,5 kilometrowego odcinka lewego wału rzeki San. Warta prawie 25 milionów złotych inwestycja jest współfinansowana z Banku Światowego.

– To jest to, na co mieszkańcy czekali od dziesięcioleci, ponieważ te wały zostały wybudowane jeszcze przed II Wojną Światową – powiedział prezydent. Podziękował też wykonawcom robót za ich dotychczasową pracę.

W wizycie na wałach prezydentowi towarzyszyli przedstawiciele inwestora, czyli Wód Polskich, przedstawiciele samorządu lokalnego a także podkarpaccy parlamentarzyści. Zdaniem wiceministra infrastruktury Rafała Webera takie inwestycje wpisują się w program prezydentury Andrzeja Dudy.

Przy okazji wizyty we Wrzawach prezydent Duda odpowiedział na zaproszenie jakie otrzymał kilka godzin wcześniej na Twitterze od młodej pary, która akurat w tym dniu brała ślub. Prezydent pojawił się na weselu z kwiatami, i osobiście złożył nowożeńcom życzenia. Film z tego wydarzenia dostępny jest na profilu facebookowym Andrzeja Dudy.