Wiśniowa: Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu sopranistki Sylwii Ziółkowskiej.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Sopranistka Sylwia Ziółkowska wystąpi z koncertem pieśni patriotycznych czasie uroczystego otwarcia odrestaurowanego pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. Koncert będzie jednym z punktów programu pikniku historycznego ‚Polaków drogi do Niepodległej’.

Sylwia Ziółkowska urodziła się w Krakowie, pochodzi z Brzezin w gminie Szydłów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Była uczestniczką kursów mistrzowskich światowych śpiewaków m.in.: Piotra Beczały, Iwony Sobotki, Mariusza Kwietnia, Markusa Schäfera, Wiliama S. Smith’a i Wojciecha Maciejowskiego. W 2019 r. zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu partią Zuzi w operze ‚Verbum nobile’ S. Moniuszki pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka, w reżyserii, inscenizacji i choreografii Henryka Konwińskiego.

27-letnia sopranistka ma na swoim koncie takie sukcesy, jak stypendium Rektora Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach dla najlepszych studentów, udział w finale Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2021), I miejsce na IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie (2021), III miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach (2021), I miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina IUVENTUS CANTI Vrable, Słowacja (2017) czy III miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju (2019).

Jak podkreśla Sylwia Ziółkowska, droga do sukcesów, wypełniona była ciężką pracą:

Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu sopranistki Sylwii Ziółkowskiej odbędzie się podczas pikniku historycznego ‚Polaków drogi do Niepodległej’ w najbliższą niedzielę (14 sierpnia) w Wiśniowej. Początek koncertu o godz. 17:30.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński, Wojewoda Świętokrzyski, Zbigniew Koniusz orz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski.

Joanna Sarwa