Wadowice Górne: Zrobiłbym to jeszcze raz….

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Ponad dwa lata temu policjanci z Posterunku Policji w Wadowicach Górnych otrzymali symboliczne klucze do swojej nowo otwartej siedziby. Posterunek to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wsparł ideę poprawy bezpieczeństwa w gminie Wadowice.

Jego powstanie w Wadowicach  Górnych to również zwieńczenie oczekiwań społeczeństwa, które wyraziło swój głos podczas konsultacji społecznych, poprzedzających prace nad otwarciem posterunku.

Jak mówi wójt gminy Michał Deptuła   odtworzenie posterunku było bardzo dobrym działaniem, które powtórzyłbym jeszcze raz.

W budynku funkcjonował wcześniej zespół prewencji podlegający pod Komisariat Policji w Radomyślu Wielkim, składający się z 3 policjantów. Aby funkcjonariusze mogli rozpocząć służbę w odtworzonej jednostce i powiększonym składzie, konieczny był remont pomieszczeń. Budynek został zaadaptowany na potrzeby funkcjonariuszy.

Powstały nowe pomieszczenia, które umożliwiają komfortową obsługę mieszkańców, ale i poprawiają warunki pracy samych policjantów. Inwestycja, której wartość sięga blisko 200 tys. złotych, została sfinansowana ze środków Gminy Wadowice Górne.

 

Tomasz Łępa