Wadowice Górne: Proboszcz z Wadowic Dolnych z państwowym odznaczeniem.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Ksiądz Jacek Naleźny, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Uroczyste wręczenie odbyło się podczas Mszy św. dziękczynnej za 19 lat jego pracy w parafii. Funkcję proboszcza pełnił od 2003 roku. Podczas liturgii dziękowano za blisko dwie dekady działalności kapłana w Wadowicach Dolnych.

W imieniu wiceprezesa rady ministrów, ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” wręczył poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Fryderyk Kapinos:

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” została nadana na wniosek mieszkańców Wadowic Dolnych. Jedną z inicjatorek złożenia wniosku o odznaczenie Księdza Naleźnego była Zofia Midura, prezes Stowarzyszenia Folklorystycznego „Wadowiacy”.

Uhonorowany kapłan ma na swoim koncie również wyróżnienia Expositorium Canonicale oraz Rochettum et Mantolettum. Jest odznaczony brązowym medalem IN CARITATE SERVIRE za wsparcie działań charytatywnych Caritas Polska.

Tomasz Łępa