Tuszów Narodowy: Sportowe zmagania młodych sportowców

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

W Jaślanach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Radnego Rady Powiatu Mieleckiego Kacpra Głaza. W rozgrywkach na niedawno wybudowanej hali sportowej wzięło udział 110 dziewcząt i chłopców, którzy podzieleni byli na dwie grupy – rocznik 2014-2016 r. i 2007-2010 r.

W pierwszej grupie rozegrano mecze w formie festiwalu piłkarskiego w którym przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i spędzony na sportowo czas. W drugiej kategorii wiekowej podzielono drużyny na grupę młodszych zawodników (urodzeni w 2009 i 2010 r.), którą wygrała drużyna z Padwi Narodowej oraz grupę starszych (urodzeni 2007 i 2008 r.) w której triumfowała drużyna Zespołu Szkół w Maliniu. Wygrane drużyny otrzymały z rąk radnego powiatowego Puchar a wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem. W Turnieju wzięły udział dzieci i młodzież z gminy Czermin, Borowa, Mielec, Gawłuszowice, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa i Baranów Sandomierski. Młodzi sportowcy mogli liczyć na głośny doping swoich opiekunów, rodziców i kibiców, którzy licznie zgromadzili się na jaślańskiej hali.

Współorganizatorami Turnieju było Centrum Kształcenia Młodzieży poprzez Sport na czele z radnym tuszowskiej Gminy Hubertem Kardysiem oraz Gmina Tuszów Narodowy.

 

Tomasz Łępa