Turbia: V Podkarpackie Pokazy Lotnicze.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

Na lotnisku w Turbi 2 czerwca odbędą się V Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Tego m.in. dotyczyła konferencja, którą zwołał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl jako główny organizator pokazów. Uczestniczyli w niej również prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy i prezes Aeroklubu Stalowa Wola Krzysztof Wasąg.

Mówi marszałek Władysław Ortyl:

Pokazy lotnicze 2 czerwca a wcześniej 11 maja na stalowowolskich błoniach, podczas pikniku z okazji wstąpienia Polski do UE odbędzie się otwarcie 20. SZYBOWCOWYCH MISTRZOSTW EUROPY, które potrwają do 25 maja:

A o tym, że Podkarpackie Pokazy Lotnicze cieszą się dużym zainteresowaniem, świadczy fakt, że te cztery edycje zgromadziły około 140 tys. oglądających z całej Polski.

Prezydent Stalowej Woli przekonywał, że zarówno Pokazy lotnicze jak i mistrzostwa europy w szybownictwie to dla miasta ważne imprezy:

Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany, na której terenie leży Turbia, przypomniał, że gmina ma duże tradycje lotnicze. To w tej gminie, w Obojnej urodził się pilot z Dywizjonu 303 Edward Paterek. Wójt zapewnił też, że gmina wspiera lotnicze imprezy:

Natomiast prezes Aeroklubu Stalowa Wola Krzysztof Wasąg zapewnił, że podczas lotniczego święta nie braknie atrakcji, a jedną z perełek pokazów będzie legendarny samolot P-51 Mustang czasów II wojny światowej. Organizatorzy pomyśleli też o bezpiecznym przeprowadzeniu imprez dlatego wydzielone zostaną m.in. bezpieczne strefy dla widzów i wytyczone zostaną drogi dojazdowe i parkingi.

(Marta Górecka)