Turbia: Pierwsze pokazy lotnicze w Turbi za nami

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Turbia koło Stalowej Woli była trzecim miejscem na Podkarpaciu, gdzie odbyły się piąte już Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Tłumy widzów nie tylko z regionu przybyły na lotnisko aby obejrzeć podniebne akrobacje i ewolucje lotnicze w wykonaniu mistrzów przestworzy. Na lotnisku w Turbi powitali uczestników organizatorzy pokazów Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i Wójt Gminy Zaleszany Paweł Gardy. Mówi marszałek Władysław Ortyl.

A było co podziwiać bo w niebo wzbijały sie nie tylko współczesne maszyny, ale także samoloty z poprzedniej epoki. Za sterami maszyn można było podziwiać m.in. Łukasza Czepielę, Jurgisa Kairysa, czy Macieja Pospieszyńskiego i wielu innych znakomitych pilotów. Nie zabrakło pokazów z udziałem samolotów Piper Cub, Yak18, Falcon, Stearman, AN-2, Mustang, Harvard, czy Biało Czerwonych Iskier.

Swoje akrobacje pokazywały grupy3AT3 i Cellfast, Firebirs, czy Retro Sky Team. Uczestnicy Pokazów Lotniczych w Turbi mogli też oglądać widowiskowy desant skoczków spadochronowych. W niebo wzbił się również wiatrakowiec i modele samolotów. Organizatorzy zadbali także o loty turystyczne i wystawę samolotów.

Marta Górecka