Tarnobrzeg. Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

1 listopada w obrębie tarnobrzeskich cmentarzy, nastąpi zmiana organizacji ruchu. W sąsiedztwie nekropolii wytyczone będą miejsca do parkowania. Szczegółowe informacje oraz mapki mają zostać umieszczone na stronie internetowej urzędu miasta. Ważne, aby kierowcy zwracali uwagę na oznakowania i wykonywali polecenia służb – policji i straży miejskiej.

W tym roku  w Tarnobrzegu wyjątkowa sytuacja zaistniała w sąsiedztwie cmentarza parafialnego przy ulicy Mickiewicza. Skrzyżowanie tej ulicy z ulicą Wisłostrada jest remontowane. Przy Wisłostradzie zlokalizowana jest też brama na cmentarz w Miechocinie.

Mówi naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega, Małgorzata Matyka.

Na potrzeby parkowania udostępniona zostanie również część ulicy Mickiewicza, od ulicy Granicznej do skrzyżowania z Wisłostradą.

Na ulicy Granicznej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Wzdłuż drogi, po jednej stronie będzie można zostawić auto.

Kierowcy powinni uważać przy cmentarzach na osiedlu Wielowieś i Sobów. Tam także przewidziane są tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

Naczelnik Małgorzata Matyka namawia do korzystania 1 listopada z komunikacji miejskiej. Rozkład jest dostępny na stronie internetowej urzędu miasta.