Tarnobrzeg. Zmiana miejsca wydawania żywności unijnej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zmieniła się lokalizacja jednego z tarnobrzeskich miejsc wydawania artykułów spożywczych  w ramach unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. To ważna informacja dla kilkuset osób.

Punkt wydawania żywności Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii ojców dominikanów  w Tarnobrzegu zlokalizowany nieopodal klasztoru przestał istnieć i został przeniesiony na ulicę Dekutowskiego 17, do budynku po byłym Gimnazjum numer 3. W tym miesiącu osoby uprawnione,  mogą właśnie tam odebrać paczki  z artykułami spożywczymi. Punkt będzie czynny w najbliższy piątek, 26 marca  w godzinach od 16.00 do 18.00 oraz w sobotę, 27 marca w godzinach od 9.30 do 11.30.

Mówi dyrektor Tarnobrzeskiego Banku Żywności Barbara Turczyk.

Na jedną uprawnioną do odbioru żywności osobę przypada czternastokilogramowa paczka  z piętnastoma rodzajami produktów. Wymienia Barbara Turczyk.

Na terenie działalności Tarnobrzeskiego Banku Żywności funkcjonują 32 punkty wydawania artykułów spożywczych. Z tej formy wsparcia korzysta około 10 tysięcy osób nie tylko z Tarnobrzega ale też ościennych gmin, a także miejscowości położonych na terenie województwa świętokrzyskiego takich jak Łoniów, Koprzywnica czy Osiek.

Więcej TUTAJ.