Tarnobrzeg. Zgłoś uwagi do planów zmiany oblicza największego osiedla.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trwają konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania fragmentu największego tarnobrzeskiego osiedla – Serbinowa. Ich celem jest zebranie uwag od mieszkańców na temat planowanego zagospodarowania traktu pomiędzy ulicami Sienkiewicza, a Zwierzyniecką i stworzenie „Alei Nocy i Dni”.

Projekt przewiduje budowę ścieżki pieszo-rowerowej, w miejscu istniejącej betonowej trasy wiodącej między blokami. Wzdłuż alei miałyby powstać skwery, każdy o innym charakterze, aby mieszkańcy osiedla i miasta w każdym wieku mogli znaleźć swoją przestrzeń.

Tarnobrzeg będzie ubiegać się o dofinansowanie na realizację tego zadania z programów Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Konsultacje społeczne potrwają do 7 maja. Do wzięcia w nich udziału zachęca przewodniczący osiedla Serbinów Sylwester Szczepocki.

Uwagi i opinie na temat planowanej modernizacji traktu pomiędzy ulicą Sienkiewicza, a Zwierzyniecką oraz stworzenia „Alei Nocy i Dni” można zgłaszać na specjalnym formularzu udostępnionym  na stronie internetowej Urzędu Miasta Tarnobrzega. Zobacz TUTAJ.

Fot. UM Tbg.