Tarnobrzeg. Zarzuty dla zatrzymanych w śledztwie dotyczącym niegospodarności w PGZ S.A.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zarzuty dotyczące niegospodarności w spółce Polska Grupa Zbrojeniowa SA postawiła sześciu osobom Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Usłyszeli je były członek zarządu i dwaj byli dyrektorzy w spółce PGZ, dwaj byli pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz były poseł.

Jak czytamy w komunikacie prokuratury, były członek zarządu spółki Radosław O., były dyrektor biura marketingu Robert K. i były dyrektor wykonawczy Robert Sz. usłyszeli zarzuty działania na szkodę PGZ i wyrządzenia jej szkody majątkowej  w wielkich rozmiarach. Przestępstwo ma związek z zawieraniem  w imieniu PGZ niekorzystnych dla niej umów dotyczących usług szkoleniowych, organizacji targów przemysłu obronnego oraz koncertu i wystawy multimedialnej. Poniesione z tego tytułu szkody wynoszą blisko 3 miliony 200 tysięcy złotych.

Byli pracownicy MON: Agnieszka M. i Bartłomiej M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę PGZ  w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody  w wysokości blisko pół miliona złotych. Dodatkowy zarzut postawiony Agnieszce M. dotyczy przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego  w związku z organizacja wystawy pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Ponadto wobec Bartłomieja M. i byłego Posła Mariusza K. prokurator sformułował zarzuty powoływania się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa  w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej  w kwocie ponad 90 tysięcy złotych.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych  z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzje o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.