Tarnobrzeg. Zaprezentowano kandydatów PiS do Sejmu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trzech kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z okręgu rzeszowsko – tarnobrzeskiego zaprezentowano w sobotnie popołudnie w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Wśród nich byli Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS – numer 1 na liście. Obecna posłanka, socjolog, profesor nauk humanistycznych, Józefa Hrynkiewicz, startująca z miejsca trzeciego oraz tarnobrzeżanin, radny miejski, kandydujący z miejsca 17, Kamil Kalinka.

W spotkaniu z mieszkańcami miasta uczestniczył także europoseł PiS, Tomasz Poręba, który zwracając się do zebranych prosił o głosy na listę PiS. – Sami tych wyborów nie wygramy – mówił.

-Zależy nam na tym, żeby ludzie nie wyjeżdżali z kraju, żeby tu wracali, żeby młodzi byli dobrze wykształceni i mieli dobrze płatną pracę. Chcemy zadbać o ludzi starszych i niepełnosprawnych. To jest nasz plan jeśli chodzi o politykę społeczną, która po raz pierwszy w dziejach Polski stała się najważniejszą polityką – mówiła kandydatka,Józefa Hrynkiewicz.

Pretendujący do Sejmu Krzysztof Sobolewski przekonywał, że nadchodzące wybory parlamentarne będą najważniejsze od 30 lat.

Kamil Kalinka z Tarnobrzega skupił się na Polsce lokalnej i uzasadniał dlaczego warto zagłosować na PiS.

Po prezentacji kandydatów zebrani  w sali kameralnej TDK  zadawali pytania gościom.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.