Tarnobrzeg. Zapraszamy na słuchowisko o Stanisławie Jachowiczu.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

“O Stasiu Jachowiczu, co został bajkopisarzem” to tytuł słuchowiska radiowego, które zostanie wyemitowane na naszej antenie  w najbliższą sobotę o godzinie 7.00, niedzielę o  godzinie 18.00 i przyszły piątek o 21.00.

Słuchowisko powstało w ramach II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. W pracach nad nagraniem wzięli  udział zaproszeni goście oraz tarnobrzeżanie: aktorzy z Teatru Magik i Teatru Czwartek, pracownicy Tarnobrzeskiego Domu Kultury i Studia Pro-Media.  Piosenkę śpiewają dzieci z Chórku Łapu-Capu.

Mówi koordynatorka festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza, Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Scenariusz do radiowego spektaklu napisała scenarzystka Teatru Polskiego Radia doktor habilitowana Iwona Rusek – laureatka m.in. konkursu Script Pro 2021, literaturoznawczyni, współpomysłodawczyni festiwalu. Reżyserką słuchowiska jest Anna Skuratowicz – reżyserka Teatru Polskiego Radia, producentka spektakli teatralnych w Polsce i zagranicą.

Pochodzący z Tarnobrzega Stanisław Jachowicz to jeden z najbardziej znanych polskich autorów literatury dziecięcej. Tworzył w XIX wieku. Napisał miedzy innymi wiersz pod tytułem ‚Chory kotek’. Był również znakomitym pedagogiem  i działaczem charytatywnym.