Tarnobrzeg. Zakażenie koronawirusem u dwóch pracowników i jednego pacjenta hospicjum.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

21 pacjentów i 18 pracowników Hospicjum imienia świętego Ojca Pio w Tarnobrzegu przeszło na początku tygodnia testy na obecność koronawirusa. Dochodzenie epidemiologiczne sanepid wdrożył po tym jak okazało się, że jedna z osób opiekujących się podopiecznymi ośrodka, a zarazem pracownica Oddziału Neurologii Szpitala w Sandomierzu jest zakażona SARS-CoV-2.

Na 39 wykonanych testów jeden wyszedł pozytywnie. Zakażenie potwierdzono u pacjentki hospicjum. Kobietę przewieziono do Szpitala Zakaźnego w Łańcucie.

Tarnobrzeskie hospicjum funkcjonuje. – Zachowujemy wszystkie procedury higieniczne i dezynfekcyjne, które nas obowiązują – powiedziała nam zastępca kierownika do spraw medycznych hospicjum, imienia Ojca Pio w Tarnobrzegu, Maria Walczyna.

W tarnobrzeskim kompleksie hospicyjnym przebywa łącznie blisko 160 pacjentów. Za opiekę nad nimi i oddanie swojej pracy Maria Walczyna dziękuje całemu personelowi placówki.

Jak się dowiedzieliśmy w tym tygodniu, w placówce mają zostać przeprowadzone kolejne testy pod kątem koronawirusa u innej grupy pacjentów i personelu. Ma to związek z jeszcze jednym potwierdzonym przypadkiem zakażenia. Stwierdzono je u kolejnej osoby zatrudnionej na sandomierskiej neurologii, a jednocześnie pracującej w hospicjum.