Tarnobrzeg. Zainaugurowali Biegową Triadę

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Blisko dwustu zawodników wystartowało w tegorocznym Tarnobrzeskim Biegu Siarkowca. Była to 41 edycja tego wydarzenia. Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrową trasę z Machowa na Plac Bartosza Głowackiego.

Najszybciej ten dystans pokonał Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zajęło mu 30 minut i 24 sekundy.

Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Na metę przybiegła z czasem 36 minut i 45 sekund. Było to jej drugie zwycięstwo z rzędu.

Zadowolony z przebiegu zawodów był ich współorganizator, prezes tarnobrzeskiego Klubu Biegacza Witar Zenon Dziadura.

Oprócz biegu głównego, rozegrano biegi młodzieżowe, dla osób niepełnosprawnych, bieg open na dystansie 2 kilometrów a także sztafetę przedszkolaków. Do tej rywalizacji stanęły wszystkie miejskie placówki a także przedszkole katolickie. Mówi jego dyrektor Monika Włoch.

Tegoroczny Bieg Siarkowca zainaugurował Triadę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Wisłosan, czyli cykl imprez biegowych którym patronuje strefa, z okazji jej 25lecia. Dla najszybszych uczestników całej serii przewidziano puchary oraz nagrody finansowe. Ci którzy ukończyli tarnobrzeskie wydarzenie mogli liczyć na okolicznościowe medale i koszulki. Najlepsi na nagrody.