Tarnobrzeg. Z wilkami po sąsiedzku. Rusza III edycja Akademii Przyrodniczej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

„Z wilkami po sąsiedzku”. To tytuł wykładu inaugurującego III edycję Akademii Przyrodniczej, którą zainicjowało Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000  Tarnobrzeska Dolina Wisły.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 marca w siedzibie centrum, w Zamku Dzikowskim. O godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży. Godzinę później dla dorosłych.

Temat przedstawi  doktor Sabina Pierużek-Nowak, naukowiec badający zwyczaje wilków i prezes Stowarzyszenia dla Natury “Wilk”.

Mówi Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum Natura 2000.

III edycja Akademii Przyrodniczej jest okrojona. Na jej całość będzie się składać pięć wykładów. Wcześniej było ich po 10. Ma to związek  z rychłą przeprowadzką placówki do innego obiektu.

Natomiast podobnie jak w przeszłości wykłady będą otwarte i bezpłatne. Z racji na niewielkie pomieszczenia w obecnej siedzibie centrum, liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność przyjścia.

Na najpilniejszych bywalców akademii czekają darmowe wycieczki. Dla młodzieży do jednego z parków krajobrazowych, a dla dorosłych do projektowanego Turnickiego Parku Narodowego w Puszczy Karpackiej.