Tarnobrzeg. XXV Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po raz XXV 24 lipca z Tarnobrzega wyruszy Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę. To jedno ze sztandarowych przedsięwzięć organizowanych przez Klub Biegacza WITAR.

Trasa wynosi 226 kilometrów  i składa się z trzech etapów. Tarnobrzeg – Chmielnik, Chmielnik – Szczekociny, Szczekociny –  Częstochowa.

– Na przestrzeni ostatnich lat uczestnikom przyszło biec na Jasną Górę w różnych warunkach pogodowych, ale zawsze  w bardzo dobrej atmosferze – podkreśla prezes WITAR-u Zenon Dziadura, który do Częstochowy biega rokrocznie począwszy od pierwszej pielgrzymki.

Oprócz pątników z Tarnobrzega w pielgrzymce biorą udział biegacze  ze Stalowej Woli, Rzeszowa, a nawet  Gdańska. Każdy biegnie z intencją. – Widok Klasztoru na Jasnej Górze dodaje sił – opowiada Zenon Dziadura.

Przed startem, pielgrzymki, w kościele Matki Boże Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, odprawiona zostanie msza święta, w trakcie której ksiądz udzieli pielgrzymom błogosławieństwa, a Oni sami odśpiewają hymn pielgrzymki. O godzinie 10.00  wybiegną sprzed kościoła i ulicami miasta skierują się na ulicę Wisłostrada.

Fot. Arch.