Tarnobrzeg. Wzrosła pensja prezydenta.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wzrosła pensja prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka. Zdecydowali o tym radni podczas dzisiejszej   (24 listopada) sesji miejskiej.

Sporządzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia nowego wynagrodzenia prezydenta Tarnobrzega zostało podyktowane nowymi przepisami, a dokładniej zmianą ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

– W skali całego kraju i na wszystkich szczeblach samorządu takie uchwały są podejmowane – tłumaczy sekretarz miasta Tarnobrzega Jolanta Majchrzak.

W dyskusji nad projektem uchwały głos zabrał radny Kamil Kalinka. – Czasami się zgadzam z prezydentem Dariuszem Bożkiem, czasami radykalnie się z nim nie zgadzam. Nie zmienia to faktu, że Dariusz Bożek pełni dziś urząd obarczony ogromną odpowiedzialnością. Zakres pracy, który sprawuje każdy angażujący się prezydent, burmistrz czy wójt to dyspozycyjność 24 godziny na dobę – mówił radny Kalinka.

Do tej pory tarnobrzeski prezydent zarabiał 10 tysięcy 940 złotych brutto. Teraz będzie to 20 tysięcy 640 złotych brutto.