Tarnobrzeg. Wysłali kamienie w świat.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Uczniowie tarnobrzeskiego „Rolnika” pomalowali kamienie po to, żeby je wysłać  w świat. Do miasta dotarła zapoczątkowana w Czechach inicjatywa  # kamyczki. Każdy może dołączyć do grupy na Facebooku o takiej właśnie nazwie i wziąć udział  w fajnej zabawie o promocyjnym wymiarze.

Wystarczy pomalować kamień najlepiej farbą akrylową w dowolny sposób. Napisać  na nim kod  miejsca, w którym jesteśmy, logo Facebooka  (F) i nazwę grupy  #kamyczki. Następnie zrobić zdjęcie swojemu dziełu i udostępnić w grupie razem z informacją o miejscowości i kodem pocztowym z punktu, z którego kamień rozpocznie swoją dalszą trasę. Potem,  na przykład jadąc na wakacje, zabieramy opisany  kamyk ze sobą i zostawiamy  w dowolnym, aczkolwiek widocznym miejscu. Stwarzamy wówczas szansę, że ktoś go znajdzie i wywiezie  w kolejną lokalizację dokumentując to na Facebooku.

Mówi nauczycielka języka polskiego i plastyki w Zespole Szkół numer  2  w Tarnobrzegu, czyli popularnym „Rolniku” Monika Barna.

Każdemu może się także przydarzyć, że znajdzie pomalowany kamień z kodem pocztowym i nazwą #kamyczki. Można wówczas dołączyć do grupy, dodać zdjęcie kamienia z obu stron,  wpisać miejsce, gdzie kamień był znaleziony, wraz z kodem pocztowym. Dzięki temu jego autor i inni obserwatorzy będą mogli  sprawdzić gdzie aktualnie kamień się znajduje. Kamień można sobie zostawić, albo pozwolić mu dalej “wędrować”.