Tarnobrzeg. Wpłynęła dotacja na budowę hospicjum.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trwają prace przy powstającym hospicjum paliatywnym na tarnobrzeskim osiedlu Miechocin. Przedsięwzięcie realizuje Fundacja  Parafii  pod wezwaniem Matki  Bożej  Nieustającej  Pomocy  w  Tarnobrzegu  „CIEPŁO  I  SERCE”.

W tym miesiącu na konto fundacji wpłynęła dotacja z miasta Tarnobrzeg w wysokości blisko 450 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuowanie robót i mają zostać wykorzystane, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, do końca tego toku.

O zakresie prac mówi prezes Fundacji „Ciepło i Serce”, Antoni Sikoń.

Budowa hospicjum paliatywnego, przy ulicy Krzywej, na tarnobrzeskim Miechocinie rozpoczęła się w 2015 roku. Zainicjował ją nieżyjący  już ksiądz prałat Michał Józefczyk – proboszcz Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. W hospicjum będzie mogło przebywać 30 pacjentów.

Prezes Fundacji ‚Ciepło i Serce’ Antoni Sikoń dziękuje za dotychczasową pomoc w budowie hospicjum i prosi  o dalsze wspieranie inicjatywy.

Fundacja podejmuje działania  w celu pozyskania środków zewnętrznych na budowę  w formie dotacji celowych na poziomie samorządowym i wojewódzkim. Znaczna część pozyskiwanych pieniędzy pochodzi z 1% podatku.