Tarnobrzeg: Wkrótce rozpocznie się remont skrzyżowania Sikorskiego, Wisłostrada, Mickieiwcza

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Władze Tarnobrzega podpisały umowę z wykonawcą remontu skrzyżowania ulic Mickiewicza, Wisłostrada, Sikorskiego. Jak poinformowała naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa w tarnobrzeskim urzędzie miasta, Małgorzata Matyka obecnie przygotowywana jest czasowa organizacja ruchu na czas robót.

Wszystko musi być uzgodnione z policją, ponieważ jest to droga wojewódzka, i tak zaplanowane, aby jak najmniej utrudnić mieszkańcom poruszanie się po tym rejonie miasta:

Oprócz samego skrzyżowania pracami zostaną objęte około 150 metrowe odcinki ulic: Sikorskiego w stronę wieży ciśnień, Wisłostrady a także ulicy Mickiewicza w kierunku ronda przy szpitalu.

Wartość inwestycji to 2 miliony 900 tysięcy złotych. Blisko 750 tysięcy złotych pochodzić będzie z dofinansowania unijnego.

Wykonawcę udało się wybrać dopiero za czwartym razem, ponieważ kwoty oferowane przez firmy przekraczały sumę, jako chciało na ten cel przeznaczyć miasto. Początkowo zakładano że remont skrzyżowania zostanie wykonany w technologii betonowej, jednak ze względu na zbyt wysokie koszty zrezygnowano z niej na rzecz asfaltu.

Roboty rozpoczną się za około 2 tygodnie, i potrwają do końca listopada.

(Dominik Siatrak)