Tarnobrzeg: Wkrótce dwudniowy festiwal – Dzień Ziemi Fest

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dzień Ziemi Fest, to impreza muzyczna, którą w Tarnobrzegu organizuje Kolektyw Kulturalny What’s That Noise. Wydarzenie odbędzie się w WOZOWNI. Już warto zarezerwować sobie piątek i sobotę 19 i 20 kwietnia.

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Krzysztof Miśkiewicz i Damian Wojciechowski postanowili  zaprosić do Tarnobrzega osiem kapel.

– To będzie dwudniowy festiwal z różną muzyką – wymienia Krzysztof Miśkiewicz.

 

Pierwszego dnia festiwalu organizatorzy przewidują aukcję płyt zespołów z autografami ich członków. Dochód ma zostać przeznaczony na działalność schroniska dla zwierząt „U Machowiaków”. W planach jest również akcja edukacyjna na bazie materiałów od Fundacji VIVA, dotycząca wpływu chowu przemysłowego na przyrodę i środowisko.

Jednocześnie Kolektyw Kulturalny What’s That Noise organizuje w tarnobrzeskiej WOZOWNI wystawę malarstwa Elżbiety Ruszkiewicz. W trakcie imprezy będzie można obejrzeć obrazy artystki.

Partnerami festiwalu Dzień Ziemi Fest są Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM, Stowarzyszenie mROCK oraz Urząd Miasta Tarnobrzeg.