Tarnobrzeg. Wielu gości w zakładzie pielęgnacyjnym. Trwają dni otwarte.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trwają dni otwarte w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Tarnobrzegu. Jeszcze w środę i czwartek między 11.00 a 12.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami pracującymi w zakładzie. Jutro z psychologiem i logopedą, zaś pojutrze  z terapeutą zajęciowym.

Dziś z pacjentami placówki spotkali się pracownicy oddziału audiowizualnego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu.

O swoim dniu codziennym opowiedziała Teresa Biało. Kobieta porusza się na wózku, ma problemy ze wzrokiem, a jej nieodłącznym towarzyszem jest pies przewodnik.

Pacjentów odwiedziła także młodzież z Zespołu Szkół imienia księdza Stanisława Staszica, która zaprezentowała program artystyczny.

Mówi kierownik zakładu Barbara Zych.

– To już czwarta edycja cyklu wydarzeń, które mają podkreślić wartość spotkań z osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi – powiedziała kierownik zakładu Barbara Zych.

W Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Tarnobrzegu przebywa 77 osób. Są to ludzie przewlekle chorzy, niepełnosprawni i długotrwale unieruchomieni, potrzebujący całodobowej opieki.