Tarnobrzeg: #wGrupieRaźniej

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

#wGrupieRaźniej, to nazwa projektu, który zrealizowały uczennice Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu Emilia Nawrot i Justyna Zawadzka oraz Wiktoria Abramczyk ze Szkoły w Chmurze. W ramach inicjatywy dziewczęta przez minione dwa miesiące prowadziły w Tarnobrzegu Klub Świetlików dla dzieci i młodzieży, w wieku od 7 do 15 lat.

Mówi Emilia Nawrot.

Dziewczęta otrzymały wsparcie z Urzędu Miasta Tarnobrzega i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Użyczono im bezpłatnie pomieszczenie w MOSiRze, w którym Klub Świetlików mógł funkcjonować.  Uczennice pozyskały od mieszkańców Tarnobrzega gry, puzzle, książki, artykuły papiernicze, zabawki. Podczas zajęć, które odbywały się dwa razy w tygodniu, dzieciaki miały z kim porozmawiać, korzystały także z pomocy starszych koleżanek przy nauce i odrabianiu prac domowych.

Mówi Justyna Zawadzka.

Podczas każdego dnia działalności Klubu Świetlików, w zajęciach uczestniczył psycholog. Zaangażowane w projekt dziewczyny przyznały, że prowadząc świetlicę dużo się  od dzieci nauczyły.

Mówi Wiktoria Abramczyk.

Emilia Nawrot, Justyna Zawadzka oraz Wiktoria Abramczyk mają nadzieję, że w przyszłości uda im się kontynuować przedsięwzięcie. Projekt #wGrupieRaźniej realizowały w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych  Zwolnieni z Teorii.