Tarnobrzeg: Webinarium „Plastik jest na zawsze!”

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W związku z przypadającym na 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu organizuje dziś webinarium ‚Plastik jest na zawsze”.

Plastikowe butelki, puszki, nakrętki, kawałki opon, aluminiowe opakowania – to tylko wycinek tego, co możemy spotkać podczas spaceru. Na oceanach unoszą się gigantyczne plamy śmieci. To biliony kawałków plastiku. Plastik trafia do łańcucha pokarmowego. Zjadają go zwierzęta, a w konsekwencji i my. Czasami odnosi się wrażenie, że świata nie da się już uratować. A jednak to tylko wrażenie, bo wszyscy możemy  przyczynić się do jego zmiany na lepsze.

Spotkanie on-line odbędzie się 22 kwietnia 2021 r. o godz. 17.00 w ramach kampanii ekologicznej Innowacji MK.

Udział w webinarium uświadomi jak, jak wygląda świat w 2021 r. Jak ograniczyć zużycie plastiku? Czy istnieją jego zamienniki? Co się kryje w nazwach zero west, babystep, recykling czy bioplastik.

Chęć udziału w webinarium należy zgłosić mailowo na adres innowacjemk@onet.pl  podając swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy. Liczba miejsc jest ograniczona.