Tarnobrzeg, Warszawa. Pięć medali przywiozły tarnobrzeżanki z Międzynarodowych Mistrzostw Polski WUSHU KUNGFU.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Cztery złota i jedno srebro zdobyły tarnobrzeżanki podczas najważniejszych w kraju, XXV Międzynarodowych Mistrzostw Polski WUSHU KUNGFU w Warszawie. Jadwiga Sochaj i Agnieszka Janczara startowały w konkurencjach taolu czyli pokazach form. Turniej rozegrany został  w Centrum Sportu w Wilanowie.

Instruktorka  z tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi ‚Nan Bei – Biały Żuraw’, Jadwiga Sochaj wywalczyła cztery złote krążki za formy ręczne Yang 40 i Wu 45 oraz formy z bronią taijijan – miecz 32 i tradycyjną formę z szablą – dao  stylu Yang.

Zdobyte złota nie są pierwszymi w dorobku Jadwigi Sochaj. Zawodniczka Kadry Narodowej twierdzi jednak, że mimo licznych sukcesów przed każdymi zawodami jest zdenerwowana.

Mimo, że Tai Chi to dyscyplina niszowa Jadwiga Sochaj ma wielu kibiców. Wśród nich są podopieczni Szkoły „Nan Bei – Biały Żuraw”, ale nie tylko.

Druga zawodniczka, Agnieszka Janczara, również podopieczna  tarnobrzeskiej szkoły Tai Chi, stanęła na drugim miejscu podium za formę z tradycyjną bronią krótką,  prezentując formę z wachlarzem.

Organizatorem zawodów  był  Polski  Związek  Wushu.  W tym roku wzięło  w nich udział ponad pół tysiąca najlepszych zawodników z Polski, Europy i Azji.

Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi   działa w Tarnobrzegu od 12 lat. Od tego czasu prowadzone są regularnie  treningi grup dla początkujących i zaawansowanych, a także organizowane seminaria i letnie obozy.