Tarnobrzeg. Waldemar Pawlik zwycięzcą radiowej licytacji.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Radiowa licytacja na rzecz Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu zakończyła się wynikiem 1810 złotych.

W posiadanie patriotycznego pakietu przedmiotów przekazanych  Centrum przez Kancelarię Prezydenta RP w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wszedł tarnobrzeżanin Waldemar Pawlik.

Termin zabawy nie został wybrany przypadkowo. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a pakiet, o który można się było starać zawierał między innymi biało-czerwoną flagę. Zwycięzca licytacji Pan Waldemar przyznał, że majówkę zawsze świętuje patriotycznie.

– Podczas niedzielnej licytacji  w Radiu Leliwa osiągnęliśmy pułap, o którym nawet nie marzyliśmy. Będziemy mogli dalej remontować naszą siedzibę – powiedział Sławomir Partyka z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia PLUS, pod którego auspicjami funkcjonuje Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu.

Siedziba Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu jest bardzo ważna dla osób  w nim  zrzeszonych. Tam są omawiane i przygotowywane  akcje jakie centrum organizuje na rzecz innych. Należy pamiętać, że celem centrum jest koordynowanie i wspieranie dobroczynnych inicjatyw podejmowanych przez różne organizacje pozarządowe, a także szeroko rozumiana integracja tych środowisk.

Siedziba Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu mieści się  w kamienicy przy Placu Bartosza Głowackiego 34 i ma 260 metrów kwadratowych powierzchni. Wolontariusze weszli do użyczonego przez miasto Tarnobrzeg obiektu  w listopadzie ubiegłego roku. Od tego momentu poczyniono wiele prac. Roboty przeprowadzano  w tak zwanym „czynie społecznym” i przy wsparciu instytucji zarówno miejskich jak i prywatnych.

Fot. Od lewej: Sławomir Partyka, Waldemar Pawlik, Mariusz Maniak.