Tarnobrzeg. W „Prymasówce” podsumowano ważny projekt. 39 uczniów zdobyło doświadczenie zawodowe.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Zespole Szkół numer 1 w Tarnobrzegu podsumowano w czwartek projekt Erasmus+,  w ramach którego 39 uczniów „Prymasówki” przeszło dwutygodniowe praktyki zawodowe w hiszpańskiej Maladze.

Mówi kierowniczka szkolenia praktycznego Zespołu Szkół numer 1, koordynatorka projektu Małgorzata Tomczyk.

Jedną z osób, które wyjechały do Malagi był uczeń technikum informatycznego Zespołu Szkół numer  1 Maksymilian Cena.

Podczas uroczystego spotkania w Zespole Szkół numer 1 każdy uczestnik projektu otrzymał dokument Europass-Mobilność, który jest potwierdzeniem nabytych umiejętności, kompetencji zawodowych, językowych i społecznych podczas europejskiej ścieżki kształcenia. Dokument ten jest uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Projekt był realizowany w ramach akredytacji Erasmusa w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. Akredytacja została przyznana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji na lata 2021 – 2027. Oznacza to, że „Prymasówka” ma gwarancje regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus.

Zespół Szkół numer 1 w Tarnobrzegu realizuje projekty Erasmus od 10 lat. Na przestrzeni tego czasu praktyki zagraniczne odbyło ponad 400 uczniów „Prymasówki”. Łączna kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wyniosła blisko trzy i pół miliona złotych.