Tarnobrzeg.W „Prymasówce” królował warkocz.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

„Wieczorowa Fryzura Awangardowa z elementami warkocza”.  Pod takim hasłem dziś w zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu odbył się

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski.

Mówią Edyta Siudak i Ewa Język, nauczycielki przedmiotów zawodowych  w „Prymasówce”.

W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów z dziewięciu podkarpackich szkół. Wymienia nauczycielka przedmiotów fryzjerskich, Monika Czernik.

Udział  w konkursie to dla uczestników zarówno duże wyzwanie jak i przeżycie. Tłumaczą Ewa Kwiatkowska i Barbara Kozioł nauczycielki przedmiotów zawodowych w ZSP1.

Każda z fryzur powstawała około dwóch godzin. Uczestnicy konkursu czerpali inspiracje z aktualnych trendów, dawali się również ponieść wyobraźni. Mówią Ania Stefanyk i Natalia Rzeszut z „Prymasówki” oraz Adrian Więcek z Zespołu Szkół usługowych i Spożywczych w Jaśle.

Młodzież oceniali mistrzowie fryzjerstwa: Bożena Ogórek,  Piotr Przywara oraz gość specjalny, mistrzyni świata we fryzjerstwie – Kateryna Korolova, która na modelce zaprezentowała swoje umiejętności.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu to placówka,  która kształci uczniów na kierunkach fryzjerskich. Szkoła posiada nowoczesną pracownie wyposażoną w specjalistyczny  sprzęt fryzjerski: gorące nożyce, saunę fryzjerską, aparat do analizy włosów i skóry głowy czy chusty do analizy kolorystycznej.