Tarnobrzeg. VII Tydzień Historyczny imienia Kazimierza Wiszniowskiego.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

VII Tydzień Historyczny imienia Kazimierza Wiszniowskiego rusza w poniedziałek, 18 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

W ramach przedsięwzięcia, codziennie, do piątku, o godzinie 17.00 odbywać się będą otwarte wykłady historyczne. Pierwszy już dziś w Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Dyrektor Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega, doktor Tadeusz Zych przybliży sylwetkę Marii Tarnowskiej.

Mówi dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, Anna Żarów.

Od 19 listopada, dyrektor Anna Żarów zaprasza w mury biblioteki pedagogicznej przy ulicy Wyspiańskiego. We wtorek o godzinie 17.00,  historyk, Piotr Duma przybliżać będzie twórczość inicjatora Tygodnia Historycznego, zmarłego przed rokiem Kazimierza Wiszniowskiego. W środę, o tej samej godzinie,  również historyk, a obecnie prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek opowie o filmie polskim lat dwudziestych i trzydziestych. W czwartek o 17.00,  Justyna Uchańska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu poruszy temat żydowskiej społeczności  miasta na podstawie fragmentów Księgi Pamięci Dzikowa. „Niepodległość, a współczesne kino” to temat wykładu poety i krytyka literackiego, Grzegorza Kociuby, który zaplanowano na piątek o 17.00.