Tarnobrzeg. V Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

V Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie odbędzie się w najbliższy piątek w Tarnobrzegu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 na Placu Bartosza Głowackiego.

Impreza zainauguruje IX Tarnobrzeskie Dni Solidarności  z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Organizatorem przedsięwzięcia są Tarnobrzeskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Chorujących Psychicznie „Ogniwo” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu.

Bieg jest nie tylko jubileuszowy, ale też wyjątkowy z racji na trwającą pandemię, podkreśla dyrektorka tarnobrzeskiego ŚDS-u. Beata Wasiuta zaznacza, że  od dłuższego czasu żyjemy w  niepokoju, braku stabilnych prognoz co do rozwoju epidemii.To wszystko skutkuje trudnościami natury psychicznej nie tylko u ludzi przewlekle chorych, ale u większej części społeczeństwa.

Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie będzie się odbywał w reżimie sanitarnym. Z uwago na pandemię może w nim wziąć udział do 100 osób. Zabraknie tradycyjnych imprez towarzyszących: koncertu i happeningu.

Tegoroczne hasło Tarnobrzeskich Dni Solidarności  z Osobami Chorującymi Psychicznie  brzmi „Sztuka integracji w izolacji”.