Tarnobrzeg. Uroczystość nadania rondu nazwy „Rondo Ks. Prałata Michała Józefczyka”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W najbliższą środę (23 czerwca), w piątą rocznicę pogrzebu księdza Michała Józefczyka, społecznika,  proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, odbędzie się uroczystość nadania Jego imienia jednemu z miejskich rond.

Wydarzenie   rozpocznie się mszą świętą o godzinie 15.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Konstytucji 3 Maja 11 w Tarnobrzegu. Po mszy wierni przejdą  na pobliskie skrzyżowanie u zbiegu ulic Eugeniusza Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego i Zwierzynieckiej, gdzie odbędzie się druga część spotkania.

O tym, że rondo  otrzyma imię Księdza Prałata Michała Józefczyka jednogłośnie zdecydowali radni podczas majowej sesji miejskiej.

Z samą inicjatywą wystąpiło Stowarzyszenie Patriotyczny Tarnobrzeg, a propozycję pozytywnie zaopiniował Zarząd Osiedla Serbinów. Mówi prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Tarnobrzeg Adrian Turek.

Ksiądz Prałat Michał Józefczyk zmarł  20 czerwca 2016 roku. Był członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Ceniony przez wiele środowisk za działalność na rzecz bliźniego zainicjował budowę kilku kościołów, hospicjów, katolickich szkół i pomników.

Fot. Arch.