Tarnobrzeg. Uroczystość nadania czepka pielęgniarskiego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Czepki pielęgniarskie nadano dziś absolwentom kierunku Pielęgniarstwo Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu. 34 osoby, które ukończyły trzyletni proces kształcenia złożyły również ślubowanie. Uroczystość odbyła się w uczelni po raz pierwszy.  Dostarczyła wielu emocji i wzruszeń.

W grupie absolwentów pielęgniarstwa  znalazł się jeden mężczyzna. Była też siostra zakonna. Maria Gruca ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej przyznała, że dzisiejszy dzień jest dla niej bardzo ważny.

– Czuję dumę, zadowolenie i ciekawość jak Ci moi absolwenci poradzą sobie dalej w trudnym życiu zawodowym  – powiedziała opiekunka studentów pielęgniarstwa Grażyna Rożek.

Na początku uroczystości   w Państwowej Uczelni Zawodowej profesor Barbara Ślusarska wygłosiła wykład, który wprowadził licznie zabranych w auli PUZ w istotę znaczenia symboli pielęgniarskich. Następnie odbyło się czepkowanie, a potem absolwenci pielęgniarstwa ślubowali.

Absolwenci studiów pielęgniarskich I stopnia  mogą kontynuować naukę w Państwowej uczelni Zawodowej na studiach II stopnia.