Tarnobrzeg. Ukraiński Czernihów dziękuje za wsparcie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Prezydent Czernihowa, ukraińskiego miasta partnerskiego Tarnobrzega, dziękuje prezydentowi Tarnobrzega oraz tarnobrzeżanom i wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc.

‚Podziękowanie za efektywną współpracę partnerską, wsparcie duchowe oraz solidarność cywilną, okazane podczas udzielania miastu Czernihowowi i jego mieszkańcom pomocy dobroczynnej, humanitarnej oraz finansowej w oporze Ukrainy wobec inwazji rosyjskiej i przezwyciężeniu konsekwencji agresji zbrojnej federacji rosyjskiej’ tej treści podziękowanie podpisane przez prezydenta Czernihowa Władysława Atroszenkę trafiło do prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka. – Podziękowanie, chociaż złożone na moje ręce, skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta, a także do wszystkich dobroczyńców, którzy wsparli nasze zbiórki zarówno darów rzeczowych, które wysyłaliśmy do Czernihowa, czy zbiórki pieniężne. Ja także dołączam się do tych podziękowań. Udało się nam zorganizować pomoc dla Czernihowa i czernihowian tylko dzięki waszym pięknym, hojnym sercom. Dziękuję – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Podziękowania z Czernihowa przywiozła Irina Brusilcewa, była zastępczyni mera Czernihowa, obecnie naczelniczka wydziału spraw obywatelskich tamtejszego magistratu, od wybuchu wojny mieszkająca z córką w Tarnobrzegu i wspierająca tarnobrzeski magistrat w obsłudze ukraińskich uchodźców.