Tarnobrzeg. Ukazał się szósty tom serii wydawniczej BIBLIOTEKA HETMANA.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Ukazał się kolejny, szósty już tom serii wydawniczej  „Biblioteka Hetmana”, tworzonej przez  uczniów i absolwentów  Zespołu Szkół Społecznych numer  1 imienia Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Autorem publikacji  pod tytułem „Chimica varia”, z zadaniami  z chemii, wierszami i esejem jest Sebastian Wojtysiak.  Tomik zilustrowała Aleksandra Wołek.

Pomysłodawczynią idei „Biblioteka Hetmana” jest polonistka   z Zespołu Szkół Społecznych numer 1. Renata Dąbrowska podkreśla, że jej celem jest promowanie  talentów w środowisku lokalnym.

Ukazaniu się tomiku „Chimica varia”, towarzyszył wieczór autorski. Wydarzenie miało miejsce w murach szkoły przy ulicy Sandomierskiej i było połączone z koncertem, podczas którego swoje talenty muzyczne, wokalne, taneczne, teatralne i kabaretowe prezentowali inni uczniowie szkoły.

Autorzy publikacji udzielili wywiadu. Absolwent SLO, Sebastian Wojtysiak dziś jest doktorem nauk chemicznych. Uczy fizyki i chemii w szkołach publicznych i niepublicznych.

Aleksandra Wołek jest uczennicą III klasy Społecznego LO, tegoroczną finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Osoba o wielu talentach. Nie tylko ilustruje, ale również pisze i maluje. Uprawia żonglerkę. Interesuje się medycyną, kosmosem i mechanika kwantową.

Podczas spotkania można też było obejrzeć obrazy autorstwa uczennicy HETMANA Julii Turbacz.

Tomy  z serii wydawniczej ‚Biblioteka Hetmana’, szkoła przekazuje do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Książki ukazują się dzięki wsparciu sponsorów.