Tarnobrzeg. Uczniowie w szkołach. Trwają ważne egzaminy.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Zespole Szkół numer 3 w Tarnobrzegu, popularnej „Budowlance”, w tym tygodniu do egzaminów zawodowych podejdzie łącznie 120 osób, uczniów klas czwartych technikalnych oraz trzecich branżowych.

Odbywające się w sesjach zimowej i wiosennej egzaminy są dla młodzieży bardzo ważne. Uzyskany w ich wyniku dyplom ma zarówno wymiar formalny jak też jest oceną jakości kwalifikacji w zawodzie adresowaną do pracodawców.

Sytuacja jest szczególna. Egzaminy odbywają się w czasie narodowej kwarantanny. Mimo tego do szkół przychodzą młodzi ludzie oraz nauczyciele zasiadający w komisjach. Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym. – Moim zdaniem ze względu na część praktyczną egzaminu nie mogłyby zostać przeprowadzone w formule on-line – mówi dyrektor szkoły. Rafał Sawicki dodaje.

Słowa dyrektora Sawickiego w oczekiwaniu na egzamin potwierdziły Ola i Milena, uczennice czwartej klasy technikum budownictwa.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w ramach tak zwanej sesji zimowej odbywają się w całej Polsce. W Tarnobrzegu oprócz uczniów „Budowlanki” podchodzi do nich młodzież z Zespołu Szkół imienia księdza Stanisława Staszica czyli „Górnika”, z Zespołu Szkół numer 2 – „Rolnika” czy Zespołu Szkół numer 1 – „Prymasówki”.

Fot. ZS nr 1.