Tarnobrzeg. Uczniowie „Prymasówki” przeszli szkolenie morskie. Kolejnym krokiem są praktyki na promach.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Siedemnastoosobowa grupa uczniów tarnobrzeskiej „Prymasówki” przeszła szkolenie morskie w Kołobrzegu. To przyczynek do dwutygodniowych praktyk zawodowych, które młodzież wkrótce odbędzie na promach pasażerskich kursujących  z portów w Gdańsku i Świnoujściu do Szwecji.  Zespół Szkół numer 1 w Tarnobrzegu współpracuje  z Polską Żeglugą Bałtycką Polferries  w Kołobrzegu. Dzięki partnerstwu, młodzi ludzie mają możliwość zdobywania dodatkowych kompetencji stanowiących składową dobrego przygotowania do wejścia na rynek pracy.

Mówi kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół numer  1 w Tarnobrzegu Małgorzata Tomczyk.

Szkolenie morskie dotyczyło technik ratunkowych, ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy, własnego bezpieczeństwa, a także problematyki ochrony na statku. Składało się z części teoretycznej i praktycznej. Ta pierwsza odbywała się on-line, a druga została zorganizowana   właśnie w Kołobrzegu.  Tam pojechały uczennice „Prymasówki”, a dokładniej Technikum Organizacji Turystyki oraz Technikum Obsługi Pasażerów w Przewozach Morskich i Lądowych:  Agnieszka Koszycka, Viktoria Kutsevol i Sofiia Bilyk.

W ciągu pięciu lat współpracy tarnobrzeskiej „Prymasówki” z Polską Żeglugą Bałtycką Polferries w Kołobrzegu praktyki na promach odbyło 64 uczniów, a 31 pracowało na kontrakcie.

Fot. ZS1.