Tarnobrzeg. Trzyletnia Kornelka będzie operowana. Są pieniądze.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Udało się zebrać pieniądze. Kornelka Krasoń z Tarnobrzega będzie operowana.  Trzylatka ma chore serce. Musi jak najszybciej przejść poważny i kosztowny zabieg  w Niemczech.

Zbiórka potrzebnych blisko 200 tysięcy złotych  na portalu Siepomaga zakończyła się sukcesem i to przed czasem. – Bardzo nas to cieszy i już zgłosiliśmy  w klinice w Niemczech, że mamy pieniądze. Teraz czekamy na wyznaczenie terminu operacji – powiedziała nam mama dziewczynki Agata Zięba.

Kornelka urodziła się ze skomplikowaną wadą serca – bez pnia tętnicy płucnej czyli brakiem połączenia serca z płucami. Tuż po pojawieniu się na świecie była kilkukrotnie operowana. Krakowscy lekarze połączyli dwa organy sztucznym naczyniem ratując tym samym życie Kornelii. Dziecko rośnie i rozwiązanie, które zastosowali medycy nie wystarcza. Polski lekarz, profesor Edward Malec z kliniki w Niemczech zdecydował się przeprowadzić zabieg.

Nadal  na rzecz dziewczynki prowadzone są licytacje na facebooku, na specjalnie utworzonej grupie ‚Serduszko Kornelki licytacje’.

Kornelia jest podopieczną fundacji ‚Serce dziecka’. Za pośrednictwem fundacji można wesprzeć dziewczynkę odprowadzając na jej rzecz 1 % podatku (KRS 0000266644 , cel: ZC 8035 Kornelia Krasoń).

Trzylatka po przejściu operacji będzie przechodzić intensywną rehabilitację.