Tarnobrzeg. Trzecie zmagania z Wisłą.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trzecie zmagania z Wisłą już jutro. W sobotę, w Tarnobrzegu, 80 śmiałków będzie starało się pokonać rzekę wpław. Niektórzy podejmą wyzwanie po raz koleiny, inni zadebiutują.

Imprezę organizują  Klub Sportowy „BodyMors” Tarnobrzeg wraz ze Stowarzyszeniem PiKajRo.

Mówi  rzecznik klubu ‚BodyMors’, Grzegorz Jajko.

Około godziny 9.00, nad Wisłą,  obok przystani TKKF w Tarnobrzegu rozpocznie się rejestracja uczestników. W międzyczasie planowana  jest rozgrzewka, którą poprowadzą instruktorzy z  „Kopalni mocy”. Start pierwszych zawodników o godzinie 12.00.

Impreza jest otwarta. Prawo startu mają osoby, które ukończyły 18 lat i mają roczny staż w morsowaniu. Popłynąć mogą również osoby, które  ukończyły 16 rok życia, mają roczny staż w morsowaniu, ale tylko za zgodą i przy obecności opiekuna prawnego.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą ratownicy WOPR  z oddziału podkarpackiego i z  Tarnobrzega, strażacy OSP Nagnajów, a także nurkowie z Dive Team LOK Octopus.

Na brzegu, w gotowości stacjonować ma zespół ratowników medycznych wraz z karetką pogotowia. Na brzegu, z którego śmiałkowie wystartują  czuwać będzie grupa osób dbająca o bezpieczeństwo przy wejściu do wody.

Celem tarnobrzeskich zmagań z Wisłą jest promocja zimowych walorów rzeki, promocja Tarnobrzega oraz zimowych kąpieli.

Organizatorzy podczas trwania imprezy przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz  Kornelki Krasoń, trzylatki z Tarnobrzega, która ma chore serce.