reklama

Tarnobrzeg. Trwają Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu trwają Dni  Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.  Organizatorem cyklu przedsięwzięć  w ramach VIII edycji  obchodów jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu.

– Tym razem zwracamy uwagę na depresję ponieważ zbiera coraz większe żniwo – mówi dyrektor tarnobrzeskiego ŚDS-u. – Nasze działania mają charakter profilaktyczny – dodała Beata Wasiuta.

W poniedziałek  w ŚDS-ie odbyło się spotkanie z poezją, podczas którego osoby chore psychicznie czytały swoje wiersze lub poezje z tomiku wydanego w tym roku z okazji 15-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy. Wczoraj młodzież z Zespołu Szkół numer 3 w Tarnobrzegu wzięła udział w warsztatach profilaktycznych „ Oblicza depresji”. Dziś w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie dyżurowali specjaliści. Rodziny osób chorujących oraz one same miały możliwość uzyskania informacji o świadczeniach, pomocy, wsparciu MOPR. Jutro o godzinie 16.30 na Placu Bartosza Głowackiego będzie miał miejsce happening pod hasłem  „Jesteś tu, ale czy jesteś z nami?”. Po nim wystartuje IV Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię”, a na godzinę 17.00 zaplanowano koncert zespołu Cantita Romanza. Tydzień solidarności zakończy w piątek Turniej Szachowo – Warcabowy.

Jeszcze jutro i pojutrze  w godzinach od 11.00 do 12.00 będzie można skorzystać  z pomocy w Punkcie Wsparcia w siedzibie ŚDS przy ulicy Kopernika,  w pokoju numer 8.  Mówi dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu, Beata Wasiuta.

Celem działalności Środowiskowego Domu Samopomocy jest udzielanie szeroko rozumianego wsparcia osobom przewlekle chorym psychicznie, niepełnosprawnym intelektualnie oraz wykazującym inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Do ŚDS-u przychodzi regularnie 56 osób. Dodatkowo 30 korzysta z zasad klubowych.