Tarnobrzeg. Trwa budowa parkingu przy cmentarzu na osiedlu Sobów. 1 listopada będzie można parkować.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przy cmentarzu komunalnym na tarnobrzeskim osiedlu Sobów trwa budowa parkingu. Roboty nie skończą się do 1 listopada, ale na Wszystkich Świętych większość miejsc postojowych zostanie udostępniona. To ważna informacja dla setek osób odwiedzający bliskich spoczywających na sobowskiej nekropolii.

Inwestycja jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Kwota przeznaczona na ten cel okazała się niewystarczająca dlatego roboty budowlane rozpoczęły się później i mimo tego, że są intensywne ich koniec nie nastąpi przed piątkiem.

– Miasto zrobi wszystko, aby potencjalne utrudnienia, na które mogliby napotkać mieszkańcy i odwiedzający groby zostały zniwelowane – zapewnił rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tarnobrzega, Wojciech Lis.

– Pogoda dopisuje. Pracujemy na 120% normy – powiedział Jacek Majcher. Mistrz robót drogowych Rejonu Dróg Miejskich Tarnobrzeg stwierdził, że na 1 listopada plac parkingowy zostanie wypełniony w dziewięćdziesięciu procentach.

Docelowo, po zakończeniu budowy, nowy parking będzie posiadał 74 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, cztery dla samochodów osób niepełnosprawnych oraz trzy miejsca autobusowe.  Wszystkie zostaną odpowiednio oznakowane.