Tarnobrzeg. Triathlon Kids. Będą tymczasowe utrudnienia w ruchu nad jeziorem.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Pierwszy w Tarnobrzegu Triathlon Kids odbędzie się w najbliższy piątek, 2 lipca nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W związku  z wydarzeniem  w rejonie akwenu wystąpią tymczasowe utrudnienia w ruchu.

Głównym organizatorem wydarzenia jest tarnobrzeska Szkoła Pływania AQUA-SWIM.

Młodzi ludzie będą ze sobą rywalizować w standardowych konkurencjach triathlonowych czyli pływaniu, jeździe na rowerze i  bieganiu.

Trasa pływacka zostanie wyznaczona na wodzie Jeziora Tarnobrzeskiego. O rowerowej i biegowej mówi przedstawiciel zarządu AQUA-SWIM  Rafał Zasuwa.

Trasa rowerowa i biegowa będzie się rozpoczynać i kończyć w okolicach rozwidlenia ulicy Żeglarskiej i przebiegać wzdłuż całej tej ulicy. W czasie trwania wyścigu samochody ulicą przejadą ale chodnik i ścieżka rowerowa zostaną wyłączone z ruchu. Utrudnienia wystąpią  w obrębie Tawerny Marina. Droga przed budynkiem będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.

Szczegółowe informacje na temat Triathlonu Kids można uzyskać dzwoniąc do Tarnobrzeskiej Szkoły Pływania AQUA-SWIM, są tez dostępne na stronie internetowej współorganizatora przedsięwzięcia – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.