Tarnobrzeg. Tomasz Sudoł otrzymał Nagrodę imienia Michała Marczaka.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po raz piąty w Tarnobrzegu została przyznana Nagroda imienia Michała Marczaka. Wyróżnienie będące uhonorowaniem ludzi, którzy działają na rzecz historii lokalnej otrzymał 33-letni Tomasz Sudoł, pochodzący z Gminy Nowa Dęba, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Uroczystość odbyła się w minioną niedzielę, w Sali Wielkiej Zamku Dzikowskiego.

-Bardzo dużo  w dorobku Tomasza Sudoła dotyczy naszego regionu – mówił Tadeusz Zych, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, które jest jednym z fundatorów nagrody. Bombardowanie Chmielowa i poligon w Nowej Dębie w czasie II wojny światowej, postać Hieronima Dekutowskiego, to tylko niektóre tematy zgłębiane przez młodego historyka. Zdaniem Tadeusza Zycha przed Tomaszem Sudołem  drzwi do kariery  w dziedzinie historii stoją otworem. Jak powiedział dyrektor muzeum, wyróżniony dba o miejsce z którego pochodzi i dokładnie pasuje do idei nagrody.

Mówi sam nagrodzony, Tomasz Sudoł.

Oprócz Muzeum Historycznego, Nagrodę imienia Mmichała Marczak fundują Tarnobrzeskie Towarzystwo Historyczne i Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

Mówi starosta tarnobrzeski, Jerzy Sudoł.

Wczorajsze spotkanie w Zamku Dzikowskim uświetnił koncert Kuby Blokesza pod nazwą „Wolność jest w nas – Jacek Kaczmarski na 100-lecie Niepodległości”.