Tarnobrzeg. Targowisko w sobotę będzie jednak nieczynne.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dotarło do nas stanowisko prezydenta Tarnobrzega, Dariusza Bożka w sprawie targowiska przy ulicy Kwiatkowskiego.

Czytamy w nim, że po protestach mieszkańców prezydent zaniechał jego otwarcia  w najbliższą sobotę. Decyzja jest nieodwołalna, aż do opanowania sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

Prezydent Dariusz Bożek przeprasza rolników, producentów żywności za powstałe zamieszanie. Zaznacza, że uruchomienie targowiska rozważone zostało na wyraźne prośby mieszkańców miasta obawiających się zakupów w zamkniętej przestrzeni sklepów, gdzie zagrożenie zakażeniem jest stosunkowo duże. Pełna treść komunikatu prezydenta poniżej.

 

 

Drodzy Państwo,

 

informuję, że po protestach mieszkańców ostatecznie zaniechałem otwarcia targowiska. Moja decyzja jest nieodwołalna, aż do opanowania sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

 

Przepraszam rolników, producentów żywności za powstałe zamieszanie. Uruchomienie targowiska rozważyliśmy na wyraźne prośby mieszkańców miasta obawiających się zakupów w zamkniętej przestrzeni sklepów, gdzie zagrożenie zakażeniem jest stosunkowo duże (klamki, wszelkie gładkie powierzchnie – lady, witryny – a na tych koronawirus jest w stanie dłużej przetrwać). Opracowaliśmy taką organizację targu, by umożliwić mieszkańcom zaopatrzenie się w zdrowe produkty, przy zachowaniu najwyższej ostrożności: przebieg i organizacja targowania pod ścisłym nadzorem Straży Miejskiej, ograniczenie tylko do handlu owocami, warzywami i sadzonkami, stoiska w znacznej odległości (do dyspozycji całe targowisko przy dużo mniejszej liczbie handlujących), monitorowana liczba klientów jednorazowo przebywających na targu, ograniczenie jej do 25 osób, zapewnienie rękawiczek i maseczek handlującym. Rozwiązanie przedstawione zostało służbom sanitarnym. Państwa reakcja była jednak jasna. Rozumiem obawy.

 

Prezydent Miasta Tarnobrzega

Dariusz Bożek