Tarnobrzeg. Targ będzie otwarty.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Targowisko przy ulicy Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu zostanie otwarte w ten czwartek. Taką decyzję podjął prezydent miasta Dariusz Bożek na podstawie między innymi docierających do niego głosów mieszkańców.

Dopuszczony będzie handel artykułami rolnymi i spożywczymi.

Handel jest przywrócony na określonych zasadach. Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo kupujących i sprzedających. Mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Tarnobrzeżanie byli przyzwyczajeni do dni targowych w środy i soboty. Teraz wprowadzono inny harmonogram. W celu rozładowania ruchu targ czynny będzie w najbliższy czwartek, piątek i sobotę, a w przyszłym tygodniu od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę.

Targ będzie czynny od godziny 6.00 do 13.00. Dopuszcza się zorganizowanie maksymalnie 50 stoisk, a na każde stoisko maksymalnie trzech kupujących. Ich liczba kontrolowana będzie przy bramie dlatego otwarty będzie tylko jeden wjazd na plac. Kupującym udostępniony będzie płyn do dezynfekcji rąk lub rękawiczki. Zarówno kupujący, jak i sprzedający obowiązkowo będą musieli posiadać rękawiczki, a także poprawnie założone maseczki.

Handlowanie po długim weekendzie będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i ewentualnych nowych rozporządzeń rządu.