Tarnobrzeg. Taki był ksiądz prałat Michał Józefczyk

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

‚W rytmie serca’. Taki tytuł nosi najnowsza książka o księdzu prałacie Michale Józefczyku, zasłużonym dla Tarnobrzega kapłanie. Wydawnictwo zostało uroczyście zaprezentowane w Zamku Dzikowskim. Wydarzeniu, w którym uczestniczyła między innymi rodzina księdza Józefczyka towarzyszyła prezentacja zdjęć i archiwalnych nagrań kapłana. Przed zamkiem zaparkował także trabant, którym przez wiele lat jeździł duchowny.

Sama publikacja jest zbiorem ponad pięćdziesięciu świadectw i wspomnień zapisanych przez ludzi, którzy spotkali księdza Józefczyka na swojej drodze. Autorami tekstów są nie tylko tarnobrzeżanie, ale też ludzie z różnych miejscowości na terenie kraju w których posługiwał ksiądz. W książce dokładnie zostało opisane pożegnanie księdza prałata Michała. Nie brakuje w nich fotografii.

– Tytuł publikacji został zaczerpnięty od najczęściej powtarzającego się w tekstach słowa, czyli ‚serca’ – tłumaczy dziennikarka i regionalistka Dorota Kozioł, która zajęła się redakcją wydawnictwa.

Świadectwa i wspomnienia o księdzu prałacie Michale Józefczyku po raz pierwszy zostały zebrane i wydane w zeszłym roku. Na ten pomysł wpadli Elżbieta Wojtaszek i Adrian Turek – Tekstów było jednak tak dużo, że zdecydowaliśmy się na kontynuację książki – mówi Adrian Turek

Najnowsza książka o księdzu prałacie Michale Józefczyku będzie rozprowadzana dziś przed tarnobrzeskimi kościołami.