Tarnobrzeg. Szukali padłych dzików

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Myśliwi, strażacy Ochotniczej oraz Państwowej Straży Pożarnej z terenu gmin Tarnobrzeg i Nowa Dęba – łącznie blisko sto osób przeczesywało tereny wzdłuż prawego wału Wisły w okolicach Wisłostrady w Tarnobrzegu w poszukiwaniu padłych dzików. Akcję wspierali z wody druhowie z gminy Baranów Sandomierski, którzy patrolowali okolicę na łodziach. Pomagali też policjanci, którzy czuwali na Wisłostradzie, aby nie doszło do kolizji ze zwierzyną, która mogła wybiec na jezdnię podczas przeszukiwań. Działania mają związek z padłymi dzikami znalezionymi w lutym na terenie miasta, u których wykryto wirusa ASF.

Nie znaleźliśmy żadnych padłych zwierząt informuje Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu Robert Bąk.

W tym tygodniu wzdłuż Linii Hutniczej Szerokotorowej będzie prowadzony oprysk, który ma odstraszać dziki przed przekraczaniem granicy powiatu tarnobrzeskiego i mieleckiego.

Poszukiwania będą kontynuowane w najbliższą sobotę 7 marca. Do poszukiwań oprócz strażaków i myśliwych mają zostać zaangażowani żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Tym razem mają być przeczesywany obszar w Stalach w Gminie Grębów po obu stronach drogi wojewódzkiej. Dodatkowo ponownie zostaną sprawdzone te miejsca w których znalezione padłe dziki.

(fot. Kamil Robuta)